Blog

DGS Sınavına Girmeden Önce Mutlaka Çözmeniz Gereken Sorular: DGS Tüm Yıllar Çıkmış Soruları

DGS sınavında başarılı olmak istiyorsanız, mutlaka önceki yıllarda çıkmış soruları çözmelisiniz. Sınav her yıl farlı sorularla karşılaşmanızı sağlıyor. Ancak soru türleri ve sorulara geliştireceğiniz bakış açısı aynı. Yani önceki sorular yeni soruların başka bir biçimi diyebiliriz. DGS çıkmış sorular ve çözümleri ile çalıştığınızda sınavda başarılı olma ihtimaliniz artar. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar hazır olursunuz.

Bir konuyu çalıştığınızda mutlaka o konuyla ilgili geçmiş yıllarda çıkmış sorulara bakmalısınız. Çıkmış sorular sizin rehberiniz olacaktır. Karşınız ne tür sorular çıkabileceğini bu şekilde öğrenebilirsiniz. Sınava çalışırken soru çözmek kadar düzenli çalışmak da önemli.

DGS Sınavına Nasıl Çalışmalı?

DGS sınavı önlisans mezunlarının lisans düzeyine geçmeleri için sunulan bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmek istiyorsanız çok iyi bir çalışma planı yapmalısınız. Ve bu plana kesinlikle uymalısınız. DGS soruları çalıştıktan sonra size zor gelmeyecektir. DGS sınavına çalışırken şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Öncelikle bir hedef belirleyin. Kaç net yapmak istediğinizi belirledikten sonra hedefe yaklaşmanız için ne kadar çalışmanız gerektiğini hesaplayın. Yani seviyenizi ölçün. Bir denme sınavı yaparak nerede olduğunuzu görebilirsiniz.
  • Günler ve saatlerin net şekilde ortaya konduğu bir çalışma planı hazırlayın. Her gün için konu çalışma ve soru çözme saatleri koyun. Her çalıştığınız konuyla ilgili çıkmış soruları mutlaka çözün.
  • Sınavda başarılı olacağınıza inanın. Çalışırken kendinize de zaman ayırmayı unutmayın. Kendinize çok baskı yapmayın. Ancak çok da serbest bırakmayın.
  • Sınavda başarılı olanların nasıl çalıştığını araştırın. Başarıya giden yolda ne gibi taktikler kullanabilirsiniz öğrenin.
  • Soru dağılımına göre çalışma planı hazırlayın. Çok soru çıkan konulara ağırlık verin. Bu konuyla ilgili DGS Soru Dağılımı Ve Tavsiyeler yazımız size yardımcı olacaktır.
  • Bol bol deneme sınavı çözün. Deneme sınavlarını gerçekten sınava giriyormuş gibi yapmalısınız.
Ücretsiz Kargo Ek İndirimler

DGS Sınavına Çalışırken Hangi Kitaplardan Faydalanmalı?

Sınava çalışırken elinizde mutlaka geçmiş sorular kitabı olmalı. Konu anlatımlı kitaplar, deneme sınavı kitapları da olmalı.

Kitap tercihi konusunda uygunkitapal.com birçok seçenek sunuyor. DGS bölümünde en çok tercih edilen kitapları bulabilirsiniz. DGS soru bankaları her zaman ihtiyacınız olan kitaplardır. Kitap seçerken yayınevi tercihi de önemlidir. Benim Hocam Yayınları, Yargı Yayınları, Yediiklim Yayınları sınava hazırlık konusunda iyi olan yayınevleridir.

Yeni yapılan sınavların sorularını da bu kitaplarda bulabilirsiniz. DGS çıkmış sorular 2019 kitap halinde var. İstediğiniz yılın çıkmış sorularını çözebilirsiniz. Çözümlü çıkmış sorular işinize daha çok yarayacaktır. Çalıştığınız konularla ilgili farklı yıllarda çıkmış sorulara ve çözümlerine bakabilirsiniz. Böylece sınavda ne tür sorularla karşılaşacağınızı görebilirsiniz. Sınavın zor olduğunu düşünmeyin. Çalışarak başarılı olabileceğinizi düşünün. Her yıl yüzlerce öğrenci bu sınavla önlisanstan lisansa geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir