Blog

Hızlı Net Artışı Nasıl Sağlanır?

Sınavlara hazırlanan her öğrenci netlerini kısa sürede arttırmak ister. Deneme sınavlarında ne kadar net yapılırsa sınavda da aşağı yukarı böyle bir sonuç alınacaktır. Önemli olan sınavda yapabileceğiniz en yüksek neti yapmaktır.

Deneme sınavlarında net sonuçları bazen hep aynı olabilir ya da düşebilir. Bu durum sınav stresinden ya da yanlış taktikler uygulamaktan kaynaklanır. Net yükseltme taktikleri size bu konuda epey yardımcı olacaktır. İşte netlerinizi yükseltmek için uygulayabileceğiniz taktikler;

 • Dikkat konusuna çok daha fazla önem verin. Dikkatsizlik sandığınızdan fazla net kaybettirir.
 • İlk aklınıza gelen şıkkı işaretlemeyin. Bildiğiniz, emin olduğunuz konularda daha dikkatli olun.
 • Hız soru çözmek hata payını arttırır. Bu nedenle hızlı soru çözmek için öncelikle dikkatinizi kaybetmeyi öğrenin.
 • Anlamadığınız soruları boş bırakın. Bu konuda tereddüt etmeyin. Zaman kalırsa geri dönersiniz.
 • Sorulan soruların mantığını kavrayın. Yani soru tam olarak ne diyor ona göre hareket edin.
 • Zaman tutarak deneme sınavı ve soru çözün. Zaman planlamasını çok iyi yapın.
 • Çok çıkan sorulara ağırlık verin. Önemli ve fazla soru çıkan konulara daha fazla çalışın.
 • Problem sorularını yazarak cevaplayın. İşlem hatası yapmamak için bu çok önemli.
 • Paragraf sorularında kafa karıştırıcı ifadelere dikkat edin. Sorunun mantığına göre cevap arayın.
 • Cevabı iki şıkka indirdiğinizde ilk aklınıza gelenin doğru olma ihtimali daha yüksektir.
 • Soruları doğru anlayın. Sizin ne anladığınıza değil sorunun ne anlattığına bakın.
Ücretsiz Kargo Ek İndirimler

Deneme Sınavlarıyla Hızınızı Arttırabilirsiniz

Deneme sınavlarını kesinlikle sınavdaymış gibi zaman ayarlayarak ve hiç bozmayarak çözmelisiniz. Deneme sınavları net arttırma programı için en önemli aşamadır. En çok nerelerden net kaybettiğinizi bu şekilde görebilirsiniz. Zamanının neden yetmediğini anlayabilirsiniz.

Zamanı iyi kullanmak netleri arttırmak için çok önemlidir. Deneme sınavlarında iyi yayınevlerinin kitaplarını tercih etmelisiniz. Uygunkitapal.com en iyi yayınevlerinin denme sınavlarına kolay ulaşmanızı sağlıyor. Yargı Yayınevi, Yedi İklim Yayınevi gibi deneme sınavlarında en çok tercih edilen yayınevlerinin deneme sınavı kitaplarıyla çalışabilirsiniz.

Sınav Kaygısının Sizi Etkilemesine İzin Vermeyin

Sınav kaygısı net kayıplarına en çok neden olan sorunlardan biridir. Sınav kaygısını yenmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Neler yapabileceğinizi öğrenmek için Sınav Kaygısı İle Başa Çıkma Yolları yazımıza göz atabilirsiniz. Ne kadar stresli olursanız hata yapma payı da o kadar artar. Bu nedenle öncelikle sınav stresi ile başa çıkmayı öğrenmelisiniz.

Özellikle üniversiteye hazırlananlar için net artışı çok önemlidir. Bunu sağlamak için doğru kaynak kitaplarla çalışmak gerekir. Eksikliğinizi bilerek onu tamamlamak sizi başarıya götürür. Mesela soru hızınızda yavaşlık varsa, TYT yaprak testler gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz testler size yardımcı olabilir.

Ancak hangi sınav olursa olsun sınavın sizi yönetmesine izin vermemelisiniz. Siz sınav sürecini iyi yönetirseniz başarılı olursunuz. Çalışmalarınız asla boşa gitmez. Azimle çalışmaya ve bol bol soru çözmeye devam etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir