Sepetiniz

0850 346 1453

₺250 ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bizden

Yargı Yayınevi’nden En Çok Tercih Edilen KPSS Tarih Kitapları

Kamu personeli Seçme sınavı KPSS, geleceğe yön veren bir sınav. Bu sınavda istediği hedefe ulaşan adaylar istedikleri meslek alanında kamuda çalışabiliyor.

Yargı Yayınları KPSS kitapları en çok tercih edilen sınava hazırlık kitapları arasında yer alıyor. Tarih sorularını hızlı ve doğru şekilde çözebilmek için önceki yıllarda çıkan tarih sorularıyla alıştırma yapmak gerekiyor.

KPSS sınavındaki tarih soru biçimlerini tanımak ve buna göre taktik geliştirmek için tercih edebileceğiniz birçok kaynak kitap var. Tarih testi için tercih edebileceğiniz Yargı Yayınlarının en iyi kitaplarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 2020 KPSS Tarih ve Tamamı Çözülmüş 20 Deneme Kitabı
  • 2020 KPSS VIP Tarih ve Tamamı Çözülmüş 3000 Soru Bankası
  • 2020 KPSS Genel Kültür ve Tarih Çek Kopart Yaprak Testleri
  • KPSS – TYT – AYT 7 Günde Tarih Genel Tekrar Kitabı
  • KPSS Divan-ı Tarih ve Tamamı Çözülmüş 27 Deneme Sınavı (5. Baskı)
  • 2019 KPSS Divan-ı Tarih ve Tamamı Çözülmüş Soru Bankası Kitabı
  • KPSS VIP Tarih ve Tamamı Çözülmüş Soru Bankası Kitabı
  • 2019 KPSS – BİREBİR Tarih Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
  • 2019 Senesi KPSS Kozmik Oda Tarih ve Tamamı Çözülmüş Soru Bankası Kitabı
  • KPSS-ÖABT Şifreli Hocadan, Pratik Tarih Konu Anlatım ve Soru Bankası Kitabı

KPSS Tarih Bölümünde Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışmalı?

KPSS sınavında her bölümde başarılı olmanın ilk şartı zamanı iyi kullanmak. Soruları hızlı okuyup hızlı yanıt verebilmek gerekiyor. Özellikle uzun sorularda zaman kaybetmemek için soru tipini tanıyarak çözmek önemli.

Yargı Yayınları KPSS soru bankası kitapları bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Ne kadar çok soru çözerseniz başarılı olma ihtimaliniz o kadar artar. KPSS tarih bölümünde başarılı olanlardan tavsiyeler duymak da işinize yarayacaktır. KPSS Tarih Birincisinden Öneriler yazımıza göz atarak tarih testinde başarılı olmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Tarih konularına da hakim olmanız gerekiyor. Sınavda hangi konulardan ne kadar soru çıkacağınız bilerek çalışmalısınız.

KPSS’de başarılı olmak için çok fazla soru çözmek önemlidir. Bu açıdan KPSS çıkmış yıllar, denemeler ve yaprak testler size yardımcı olup, çalışmanızda yol gösterici de olabilir.

KPSS Tarih Konularına Nasıl Çalışmak Gerekiyor?

KPSS tarih konuları her yıl değişebiliyor. Öncelikle gireceğiniz sınavdaki soru dağılımına bakmalısınız. Tarihte kaç soru var bu sorulara ne kadar zaman ayırmak lazım bilmelisiniz. Tarih konularında eksikleriniz neler bir bir not almalısınız.

Tarih konularını öğrenmek için Yargı Yayınları KPSS konu anlatımı kitaplarıyla oldukça iyi şekilde çalışabilirsiniz. Kendinize konular için belli zamanlar ayırmalısınız. Bu hafta bu konuyu öğreneceğim ve bu konudan şu kadar soru çözeceğim gibi hedefleriniz olmalı. Motivasyon sınava hazırlıkta oldukça önemli Konu anlatımlarını çalışırken dikkatinizin dağılmamasına dikkat etmelisiniz. Konu anlatımına çalıştıktan sonra mutlaka bu kokuda çıkan soruları çözmelisiniz. Böylece konuları anlayıp anlamadığınızı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo

₺250 ve üzeri kargo bizden

Orijinal Ürün

Listelenen tüm kitaplar bandrollüdür

Güvenli Ödeme

128 Bit SSL ile 100% güvenli ödeme

24/7 Destek

Telefon, e-posta ve WhatsApp ile destek