0850 346 1453

₺250 ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bizden

YDS’de Başarılı Olmanız İçin En Popüler 5 YDS İngilizce Kitap Önerisi

YDS sınav sistemi biraz farklıdır. İngilizce bilseniz dahi YDS sınavında istediğiniz başarıyı elde edemeyebilirsiniz. Çünkü sınavda ölçülen şeyler başkadır. Bu nedenle YDS için en iyi kaynak kitapları tercih etmelisiniz.

YDS’de en çok çıkan kelimeler, YDS soru tipleri gibi konularda size yardımcı olacak birçok kitap var. Bazı kaynak kitaplar çok tercih ediliyor. Bu da bu kitapların daha popüler olduğunu gösteriyor. YDS’de başarılı olmak için tercih edebileceğiniz en popüler 5 kitap şunlar:

  • Benim Hocam Yayınları YDS YÖKDİL YKSDİL Grammar Overdose
  • Akın Dil & Yargı Yayınları YKSDİL Özgün Soru Bankası
  • Modadil Yayınları YDS Tamamı Çözümlü Modüler Soru Bankası Seti
  • Benim Hocam Yayınları YDS Reading Vocabulary Skills
  • Pegem Yayınları YDS YÖKDİL Grammar Book

YDS Kelime Ezberlemek İçin Hangi Kitaplar Var?

YDS’de kelime bilgisi olmadan başarılı olmak pek mümkün değil. Kelime öğrenmek için de çok okuma yapmak gerekiyor.

Okuma yapmak için en iyi kitaplardan biri Read At Work. ODTÜ Hazırlık sınıflarına ders kitabı olarak tavsiye edilen bir kitap. İçinde giderek zorlaşan hikâyeler, makaleler bulunuyor. Her gün beş sayfa okusanız oldukça etkili olur. Yargı Yayınları’ndan YDS Reading 1 ve 2 Academic Reading Master kitabı da bir diğer okuma yapabileceğiniz iyi kaynaklardan biri.

YDS kelime ezberleme için Pelikan Yayınları Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi de oldukça faydalı olacaktır. Kelime ezberi yaparken kelimeleri cümle içinde kullanmak çok önemli. Ve kelimelerin farklı anlamlarını da bilmelisiniz. YDS’de en çok çıkan kelimler için de kitaplar var. YDS kelimelerine çalışırken bol bol makale okumak da önemli. Farklı konularda makaleler okuyarak birçok yeni kelime öğrenebilirsiniz. Ne kadar çok okuma yaparsanız o kadar çok kelime öğrenirsiniz.

YDS Soru Türleriyle İlgili Kitaplar

YDS sorularını tanımak sınavda başarılı olmanın anahtarıdır. YDS soru türleri ile yararlanabileceğiniz kitaplar da bulunuyor. Yargı Yayınları’ndan YDS Basitten Zora Doğru Soru Türleri ve Soru Çözümleme Teknikleri bu konuda oldukça iyi bir kaynak. Soru türlerini basitten zora tanımak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca YDS çıkmış sorular da soru türlerini tanımak ve anlamak için oldukça etkilidir. Benim Hocam Yayınları YDS Player 2 Son Yıllarda Çıkmış YDS Sınavları ve Çözümleri EFA Serisi çıkmış soruları içeren iyi kaynaklardan biri.

YDS hazırlık kitaplarında çıkmış sorular kitaplarına özellikle yer vermelisiniz. Üniversiten mezun olduktan sonra akademik kariyer için YDS sınavına çok iyi çalışmanız gerekiyor. YDS’de iyi puan alamazsanız yüksek lisansa kabul edilemezsiniz. Bu nedenle mezun olduktan sonra çok iyi çalışma programı yapmalısınız. Mezun Ders Çalışma Programı Ve Taktikleri yazımızda bu konuyla ilgili çok daha detaylı açıklamalar bulabilirsiniz. YDS’de başarılı olmak için hedefinizi belirlemeli en iyi kaynakları seçmeli ve planlı bir şekilde çalışmalısınız.

YDS sonrası başarmanız gereken ikinci aşama ALES’tir. ALES’de akademik kariyer için önemli bir adım teşkil eder. Bu sebeple de sistematik çalışma iyi kaynak oluşturacak ALES kitapları mutlaka elinizin altında olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo

₺250 ve üzeri kargo bizden

Orijinal Ürün

Listelenen tüm kitaplar bandrollüdür

Güvenli Ödeme

128 Bit SSL ile 100% güvenli ödeme

24/7 Destek

Telefon, e-posta ve WhatsApp ile destek